Alüminyum malzeme kullanılarak yapılan kapı, pencere, sineklik, oda bölme vb. gibi sistemlerdir. Alüminyumun avantajlı özellikleri kapı, pencere vb yerlerin doğramasında alüminyumun tercih edilmesini kolaylaştırmaktadır.

Alüminyum doğrama, diğer bir doğrama sistemi olan PVC doğramaya göre daha estetik bulunabilmektedir. Alüminyum doğrama uygulamaları, yapı sektörü için son yılların en cazip seçeneklerinden olmuştur. Birçok yönden diğer malzemelere göre daha uygundur.  Çevreci ve estetiktir. Dönüşüm oranının yüksekliği nedeni ile alüminyum malzeme her zaman tercih sebebi olmalıdır.

Doğa ile dost olmanın yanı sıra yapılara estetik bir görünüm katar.  Modern yapı uygulamalarından birisi olarak alüminyum doğrama; kapı uygulamaları, vitrin uygulamaları, pencere uygulamaları ve diğer çeşitli uygulamalarda öne çıkan bir seçenektir.

Alüminyum Doğrama Katlanır Sistem

Yaklaşık 3.20 metre yüksekliğe ve yaklaşık 1.30 metre genişliğe kadar uygulama imkânı sağlayan FAT 70 katlanır kapı sistemi, tüm kanatları toplandığında yaklaşık 34 m2’lik bir görüş alanı sağlar. Dört farklı eşik detay çözümü ile tüm zemin çeşitlerine adapte edilebilir.

FAT 70 katlanır kapı sisteminin kanat taşıma kapasitesi 150 kg’dır. FAT 70 katlanır kapı sistemi, uygulama yapılacak alanda minimum alan kaybı sağlanması hedeflenerek geliştirilmiştir. İçeriden ya da dışarıdan açılabilir olmak üzere iki farklı seçenekte uygulanabilen sistem, zeminle aynı hizada (sıfır eşik) uygulanabilme özelliğine de sahiptir.

Tam yalıtımlı ısı bariyeri sistemiyle yüksek ısı ve enerji tasarrufu sağlar.

Teknik Detaylar
– Kasa + Kanat Profili Minimum Dış Görünüm:: 124 mm
– Merkez Profili Genişliği: 145 mm
– Alt Ray Profili Minimum Yüksekliği: 22 mm (Zemine gömme durumlarında 4 mm)
– Maksimum Kanat Sayısı: 7+1
– Maksimum Kanat Ağırlığı: 150 kg
– Maksimum Kanat Yüksekliği (H): 3100 mm
– Minimum Cam Kalınlığı: 17 mm
– Maksimum Cam Kalınlığı: 56 mm
– Minimum Profil Et Kalınlığı : 1,8 mm
– Maksimum Profil Et Kalınlığı: 2,5 mm
– EPDM Fitil

Alüminyum Doğrama Sürgülü Sistem

Maksimum konfor ve maksimum tasarım uyumluluğu ile şeffaf mimari için sürme alüminyum doğrama sistemi. Yüksek ısı yalıtımlı sürme alüminyum doğrama sistemi lüks evler ve büyük projeler için uygundur. Sistem kaldır sür mekanizma seçenekleri ile çekici bir tasarım sunar.

Kapı kanadı 3.500 mm yüksekliğe kadar kaldır sür kapı olarak monte edilebilir. Kanat taşıma kapasitesi max. 400 kg’dır. Sistem güvenlik olarak çok noktalı kilitleme sunar. İlave barel kilitlemesinin kullanılması güvenliği artıracaktır.

Sistem otomatik kaldır sür aksesuarı kullanımı için uygundur. Ayrıca, sistem zarif sineklik tasarımı ile yüksek düzeyde konfor sağlar.

Teknik Detaylar
– Profil Ölçüleri: Kasa Derinliği (min.- mm): 115,5-184,5, Kenet Noktası Ön Görünüm (mm): 110
Profil Et Kalınlığı (min-max mm): 1,5-2, Isı Bariyeri Kalınlığı (mm): 12-16-24, Cam Kalınlığı (min-max): 4-36
Maksimum Kanat Ağırlığı (max kg): 400

-Açılım Tipleri: Kayar Kanat, Kaldır Sür Kanat, Tek Kanatlı Sürme, Çift Kanatlı Sürme, Üç Kanatlı Sürme
Dört Kanatlı Sürme, Altı Kanatlı Sürme, Üstü Sabit Hareketli Kanat, Sineklik Uygulaması

-Kullanım Alanları: Pencere ,Kapı, Balkon Camlama, Kış Bahçesi

-Mekanizmalar: Havuz Kol, Sürme Kol, Eksenel Kol, Kaldır Sür Kol

-Sürme Raylarının Sırası: Tek Sürme Rayı, 2 Sürme Rayı, 3 Sürme Rayı, 45°’lik Köşe Kasa Bağlantısı,
45°’lik Köşe Kanat Bağlantısı